31 травня відбулась перша конференція «Мультидисциплінарний підхід у педіатрії та сімейній медицині».

31 травня 2016 року в Гранд Холі готелю «Хрещатик» відбулася науково-практична конференція «Мультидисциплінарний підхід у педіатрії та сімейній медицині».
Наукові організатори заходу – Київський медичний університет і Українська асоціація міждисциплінарної медицини. Подію було присвячено Всесвітньому дню захисту дітей.У науково-практичній частині було розглянуто питання, що стосуються всіх вікових періодів розвитку дитини: перинатального, неонатального, раннього дитячого віку та підліткових періодів. У конференції взяли участь понад 150 лікарів-практиків очно й понад 200 переглянули конференцію онлайн.
Було підбито підсумки епідемії грипу зимового сезону 2015–2016 року, розставлено пріоритети в лікуванні й профілактиці грипу та ГРВІ з особливим акцентом на захист лікарів, оскільки епідемія останнього осінньо-весняного сезону показала необхідність звернути особливу увагу спеціалістів на важливість вживання заходів забезпечення професійної безпеки. Також для України стали актуальні ротавірусні ентерити, які викликають безліч запитань у лікарів-практиків.
Кульмінацією заходу став телеміст з Білорусі із завідуючим кафедрою інфекційних захворювань і дитячих захворювань Ключаревою Ганною Олександрівною на тему антибіотикорезістентності та її профілактики. Ця тема не втрачає актуальності у зв’язку з широким використанням антибіотиків як в амбулаторній практиці, так і в стаціонарі. У доповіді висвітлювалися стратегії застосування антибіотиків і міжнародний досвід у тому числі.
573157425744
Також особливий інтерес викликала доповідь Вінницької Алли Борисівни – доктора медичних наук, професора, головного лікаря клініки «Лісод». Такий собі лікнеп для не онкологів стане гарною допомогою в щоденній практиці. Алла Борисівна звернула особливу увагу на те, що рання діагностика й своєчасне звернення за допомогою до вузькопрофільного спеціаліста допоможе врятувати життя багатьох пацієнтів.
«Ми плануємо зробити конференцію щорічною, оскільки бачимо гостру необхідність руху в сторону мультидисциплінарного підходу й великий інтерес у цьому спеціалістів сфери педіатрії та сімейної медицини», – повідомляє доктор медичних наук, професор, проректор КМУ Доан Світлана Іванівна.
На думку учасників конференції мультидисциплінарний підхід до діагностики й лікування пацієнтів допоможе підвищити рівень надання медичної допомоги і, тим самим, якість життя пацієнтів.
З відеозаписом доповідей конференції можна ознайомитися на сайті інформаційного партнера – chill.com.ua.