Науково-практична конференція «Актуальні питання застосування глюкокортикоїдів у ревматологічній практиці»

20 квітня 2016 р. у м. Харків у конференц-залі готелю «Харків» відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання застосування глюкокортикоїдів у ревматологічній практиці», організована Українською федерацією громадських організацій сприяння охороні здоров’я громадянського суспільства та Оргкомітетом Конгресу «Людина та Ліки – Україна».


У заході, присвяченому Дню ревматолога, взяли участь практикуючі лікарі ревматологи Харкова та Харківської області.  Головною метою заходу було підвищення обізнаності практикуючих лікарів  у питаннях сучасних підходів до фармакотерапії ревматичної поліміалгії, остеопорозу, досягнення в ревматології та нові критерії діагностики та терапії ревматологічних захворювань.

Під час конференції учасники розглянули питання діагностики коморбідних станів та системних проявів при ревматичних хворобах, сучасні аспекти  фармакотерапії  остеопорозу та  ревматичної поліміалгії,  застосування глюкокортикоїдів  згідно з рекомендаціями та сучасними критеріями.

 

 

Відкрила Конференцію, присвячену Дню ревматолога,  Головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації зі спеціальності «Ревматологія», доцент, кандидат медичних наук Трипілка Світлана Анатоліївна (м. Харків) доповіддю «Глюкокортикоїди: практичні питання застосування в ревматології». Також вона підбила підсумки роботи ревматологічної служби Харківської області та м. Харкова за 12 місяців 2015 року.


Головач Ірина Юріївна
(Київ), доктор медичних наук, професор, завідувач відділенням ревматології і внутрішньої патології Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами зробила доповідь на тему «Ревматична поліміалгія: нові критерії та сучасний менеджмент». 

 

Сміян Світлана Іванівна – доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, зав. Кафедрою внутрішньої медицини №2 ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України» розповіла про досягнення та проблему глюкокортикоїдіндукованого остеопорозу.

 

 

Про гастроентерологічні наслідки застосування глюкокортикоїдів, про стан проблеми, лікування та профілактику доповіла доктор медичних наук, професор, зав. кафедрою внутрішньої медицини №3 Харківського національного медичного університету Лариса Володимирівна Журавльова.

PfizerP1010292Учасники конференції активно взаємодіяли між собою та вели дискусії, що сприяло підвищенню знань через прямий обмін досвідом. Проблематика, обговорювана під час заходу, викликала великий інтерес аудиторії, а нова інформація про сучасні аспекти проявів ревматичних станів  стане в нагоді практикуючим лікарям у повсякденній практиці та сприятиме якості контролю пацієнтів із зазначеними захворюваннями.