Українські лікарі переходять на онлайн-навчання

Чотири роки тому, завдяки Оргкомітету медичного конгресу «ЛЮДИНА ТА ЛІКИ» – Україна, почала працювати програма онлайн-навчання для українських лікарів. Наскільки затребуваним став новий формат освіти для спеціалістів? – Результатами роботи програми ділиться колектив розробників.

Українські лікарі переходять на он-лайн навчання Унікальну можливість навчатися не виходячи з будинку українським лікарям надали розробники медичної програми дистанційного навчання ТОВ «NEW VIVO». Пропонований курс дистанційного навчання призначений насамперед для лікарів, які прагнуть розширити знання в основній і суміжній спеціальностях.

За словами директора «NEW VIVO» Тетяни Голуб, очікувалося, що тематичні онлайн-курси будуть найбільш актуальними для терапевтів і сімейних лікарів, але на практиці з’ясувалося, що таку форму навчання гідно оцінили саме спеціалісти вузького профілю. Як виявилося, саме ці лікарі працюють у режимі постійного оновлення інформації, пошуку інноваційних підходів до терапії тих чи інших захворювань, розширюють межі спеціалізації і прагнуть до професійної досконалості. Лише за останні два роки системою тематичного удосконалення в режимі дистанційного навчання скористалися понад 2000 спеціалістів різних медичних спеціальностей.

«Такі спеціалісти, як правило, працюють одночасно у декількох клініках і доволі перенавантажені. Тому їм складно знайти вільний тиждень або місяць для стаціонарного чи вечірнього навчання. А з такою професією вони зобов’язані вчитися щодня. Тому можливість пройти навчання в он-лайн режимі з допомогою будь-якого сучасного гаджета без відриву від родини і роботи для них має величезне значення», – відзначає пані Тетяна.

Українські лікарі переходять на он-лайн навчанняТакож Тетяна Голуб підкреслює, що наразі за заявкою Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та Української асоціації міждисциплінарної медицини компанія розробляє понад 20 тематичних програм з акцентом на міждисциплінарних аспектах діагностики й терапії. Ці курси будуть ще більш насиченими практичною та прикладною інформацією. Сучасні технічні можливості дозволять лікареві увійти в програму з будь-якого телефону або планшета.
Усі лекції й матеріали курсу створено на підставі міжнародних рекомендацій, результатів мультицентрових клінічних досліджень та великої медичної практики.

«Під час розробки програми ми насамперед спиралися на досвід та знання провідних спеціалістів, які практикують в Україні й за кордоном. Головне наше завдання полягало в тому, щоб матеріали були цікавими, доступними й максимально корисними для лікарів. Матеріали освітнього курсу розбито на логічні блоки таким чином, щоб після перерви можна було продовжити вивчення теми, не гублячи логічного ланцюжка. Важливо, що кожна тематична програма включає матеріали для самостійного опрацювання і контроль знань. Усе спрямовано на те, щоби забезпечити лікареві якісне безперервне навчання в максимально зрозумілій формі», — наголошує Т. Голуб.

Дистанційна програма навчання дозволяє не тільки розширити професійний світогляд лікарів-практиків, але й дає можливість безперервно підвищувати свій рівень знань. При цьому кожен спеціаліст може обрати для себе найбільш прийнятний і зручний графік навчання. Після закінчення курсів можна скласти екзаменаційний тест і отримати сертифікат, що підтверджує знання. При цьому набрана кількість балів враховується під час підтвердження категорії й відповідної кваліфікації лікаря.